TV2|Friday, January 30, 2015
Lajmi: ballina
KF Gostivari përforcohet me qendërsulmuesin Milan Ristovski

KF Gostivari përforcohet me qendërsulmuesin Milan Ristovski

Klubi i Futbollit Gostivari ka arritur marrëveshje për transferimin e qendërsulmuesit 25 vjeçar, Milan Ristovski nga skuadra ...

Boksieri Nuri Seferi ka zhvilluar stërvitjen e parë në Poloni

Boksieri Nuri Seferi ka zhvilluar stërvitjen e parë në Poloni

Kampioni Evropian i Boksit, Nuri Seferi gjatë ditës së mërkurë ka zhvilluar stërvitjen e parë në prani ...

Ja si u ekstradua në Maqedoni grua-makro nga Gostivari

Ja si u ekstradua në Maqedoni grua-makro nga Gostivari

Policia greke ka ekstraduar më 25 janar në Maqedoni gostivarasen Zhaneta Basha, 54 vjeçare. Ajo është transferuar ...

Fqinjët thonë se Sadik Xhemaili është vrarë në Siri

Fqinjët thonë se Sadik Xhemaili është vrarë në Siri

Vrasja e 24 vjeçarit Sadik Xhemaili nga Zdunja e Gostivarit në betejat që po zhvillohen në Siri ...

Tv2 Live
INFO GV :
Sport
Klubi i Futbollit Gostivari ka arritur marrëveshje për transferimin e qendërsulmuesit 25 vjeçar, Milan Ristovski nga skuadra e Ligës së Parë, Teteksi. Ristovski ka përvojë të madh në futbollin ... Full article
Boksieri nga Korita e Gostivarit, Nuri Seferi të martën ka mbërritur në kryeqytetin e Polonisë, vetëm tre ditë para meçit historik kundër boksierit polak, Kryztof Glowacki. “Sot takova edhe ...
Drita Islame
Falënderimi i takon vetëm se Allahut, Atë e lavdërojmë dhe vetëm nga Ai falje dhe ndihmë kërkojmë. Dëshmoj se nuk i takon adhurimi askujt me të drejtë përveç Allahut ... Full article
Mosrespektimi i prindërve është prej mëkateve te mëdha. Thotë Muhammedi, alejhis-selam: “Mëkatet e mëdha janë: Përshkruarja shok Allahut (shirk), vrasja e njeriut dhe mosdëgjimi i prindërve.” Muslimani duhet të ...
Lajme
Kampioni Evropian i Boksit, Nuri Seferi gjatë ditës së mërkurë ka zhvilluar stërvitjen e parë në prani të tifozëve në Torun të Polonisë.Stërvitjen me një interesim të madh e ... Full article
Policia greke ka ekstraduar më 25 janar në Maqedoni gostivarasen Zhaneta Basha, 54 vjeçare. Ajo është transferuar në burgun e Idrizovës, ku duhet të vuaj dënim në kohëzgjatje prej ...
Vrasja e 24 vjeçarit Sadik Xhemaili nga Zdunja e Gostivarit në betejat që po zhvillohen në Siri është konfirmuar nga fqinjët e tij. Ato shprehen të tronditur nga lajmi ...
Opinioni
Bashkim Aliu Fillimi i Janarit të vitit 2015, u shoqërua nga një ndodhi e cila e tronditi jo vetëm Francën, por edhe opinionin botëror, dhe u cilësua si jashtëzakonisht ... Full article
Prof. Dr Jeton SHASIVARI (Pjesë nga kumtesa e paraqitur në debatin me titull: “Eksperimentimi në arsim-nevojë për cilësi apo kontroll shtetëror”, organizuar nga: Qendra për mirëkuptim dhe bashkëpunim institucional ...
Kronikë
Policia e Gostivarit ka ngritur padi penale kundër L.B (57) nga fshati Banjicë e Epërme pasi ka sulmuar me thikë të dashurën 44 vjeçare.Më 16 nëntor vitin e kaluar, ... Full article
Gjatë aksionit policor të zhvilluar në qytetin e Gostivarit, janë kryer bastisje në tre lokacione, me ç’rast janë siguruar dokumentacione që flasin për implikim të dy banorëve të Gostivarit ...
     
meqerafjala analiza