Incident në Gostivar, një person lufton për jetë

1436

Sot në rrugën afër shkollës fillore “Ismail Qemali”, në Gostivar është regjistruar një incident, ku tre persona kanë pësuar lëndime trupore me thikë.

Njëri nga ato ndodhen në Njësinë urgjente në Shkup dhe po lufton me jetën si pasojë e plagëve të marra. Policia ende nuk është prononcuar rreth rastit dhe se ende nuk dihen rrethanat që shkaktuan incidentin.

Në vendin ngjarjes kanë shkuar forca të shumta policore, për të nisur hetimet në lidhje me shkaqet që çuan në konfliktin përgjakshëm, pas çka do deklarohen rreth rastit.