TV2|Friday, March 6, 2015
Lajmi: ballina
Kastriotët të shtunën në Çair do ta mbështetin KF Gostivarin ndaj Shkupit, udhëtimi i organizuar

Kastriotët të shtunën në Çair do ta mbështetin KF Gostivarin ndaj Shk...

Grupi i tifozëve Kastriotët nga Gostivari të shtunën do të udhëtojnë drejtë Çairit në Shkup për ti ...

SHBA-të përkrahin projektin e BFI-së për rehabilitimin e xhihadistëve 

SHBA-të përkrahin projektin e BFI-së për rehabilitimin e xhihadistëve...

Sot në zyrën e Rijasetit, Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi e priti Ambasadorin e sapo emëruar ...

Selmani: Ndërkombëtarët nuk do të lejojnë BDI-në të vjedhë vota

Selmani: Ndërkombëtarët nuk do të lejojnë BDI-në të vjedhë vota

“Nuk besoj se shqiptarët janë aq naiv dhe aq të papërgjegjshëm që të tallën me fatin e ...

Zgjidhja e krizës: BDI, të hapur për çdo opsion

Zgjidhja e krizës: BDI, të hapur për çdo opsion

Qeverisë kalimtare që do të organizojë zgjedhje korrekte dhe demokratike është zgjidhja në të cilën shikon LSDM-ja ...

Tv2 Live
INFO GV :
Sport
Grupi i tifozëve Kastriotët nga Gostivari të shtunën do të udhëtojnë drejtë Çairit në Shkup për ti dhënë mbështetje Klubit të Futbollit Gostivari në ndeshjen derbi kundër ekipit shqiptarë ... Full article
Nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Rafis Aliti sot në kabinetin e tij mirëpriti boksierin e njohur mbarëshqiptar Nuri Seferi. Aliti theksoi që është një moment i veçantë ...
Drita Islame
Falënderimi i takon vetëm se Allahut, Atë e lavdërojmë dhe vetëm nga Ai falje dhe ndihmë kërkojmë. Dëshmoj se nuk i takon adhurimi askujt me të drejtë përveç Allahut ... Full article
Mosrespektimi i prindërve është prej mëkateve te mëdha. Thotë Muhammedi, alejhis-selam: “Mëkatet e mëdha janë: Përshkruarja shok Allahut (shirk), vrasja e njeriut dhe mosdëgjimi i prindërve.” Muslimani duhet të ...
Lajme
Sot në zyrën e Rijasetit, Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi e priti Ambasadorin e sapo emëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Shkup, z. Jess Baily, me ... Full article
“Nuk besoj se shqiptarët janë aq naiv dhe aq të papërgjegjshëm që të tallën me fatin e tyre duke votuar prapë BDI dhe Ali Ahmetin”, thotë për “Lajm”, Naser ...
Qeverisë kalimtare që do të organizojë zgjedhje korrekte dhe demokratike është zgjidhja në të cilën shikon LSDM-ja si rrugëdalje nga kriza në të cilën gjendet vendi. Detaje për propozimin ...
Opinioni
Njëra ndër shtyllat kryesore koalicionit qeverisës të Maqedonisë padyshim se është Bashkimi Demokratik për Integrim. Së fundmi, në “bombat” e liderit të opozitës, Zoran Zaev, njëherit edhe lider i ... Full article
Zeqirija Ibrahimi Qysh në maj-qershor 1948 ne ishim më se të ndërgjegjshëm se Titoja e titistët, si tradhtarë të marksizëm-leninizmit, ishin dhe mbeteshin të dëmshëm e të rrezikshëm për ...
Kronikë
Me 20.02.2015, në stacionin policor në Gostivar, G.B.(38) e ka lajmëruar vajzën e tij si të humbur. Ai ka thënë se të njëjtën ditë, rreth orës 11:00, vajza 15 ... Full article
62 vjeçari me inicialet I.M nga Gostivari, ka denoncuar në Polici se dje rreth orës 13 e 30, mbesa e tij kishte shkuar tek shoqja e saj në shtëpi. ...
     
meqerafjala analiza